Škoda z powodu pandemii koronawirusa zamknęła fabryki w Czechach

Wszyscy pracownicy otrzymają 70% swojego średniego wynagrodzenia w pierwszej fazie zamknięcia produkcji.

Škoda w porozumieniu z Grupą Volkswagen i związkiem zawodowym KOVO zawiesiła produkcję w czeskich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí z powodu pandemii koronawirusa. Fabryki pozostaną zamknięte przez minimum dwa tygodnie i zamykane są po kolei w ścisłym powiązaniu z łańcuchem dostaw, aby umożliwić jak największą płynność procesu. Wznowienie prac planowane jest na 6 kwietnia. Tymczasem produkcja modeli Škoda została wznowiona w fabrykach zlokalizowanych w Chinach. W Indiach i Rosji produkcja przebiega zgodnie z planem.

Wszyscy pracownicy otrzymają 70% swojego średniego wynagrodzenia w pierwszej fazie zamknięcia produkcji (18-29 marca 2020 r.) oraz 75% w dniach od 30 marca do 5 kwietnia 2020 r. Początkowo Škoda będzie finansować konsekwencje tej trudnej sytuacji z własnych środków. Celem firmy jest zabezpieczenie wszystkich pracowników oraz utrzymanie ich w swoim zespole. W obecnym momencie nie jest możliwe przewidzenie konsekwencji i czasu trwania kryzysu. 

Katarzyna Kacprzak 400 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.