Decyzja w sprawie igrzysk olimpijskich w Tokio za cztery tygodnie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wyznaczył termin podjęcia decyzji w sprawie olimpiady w Tokio. Tymczasem Kanada ogłosiła, że nie weźmie udziału w imprezie.

MKOl, który obradował w niedzielę, znajduje się pod dużą presją ze strony sportowców i narodowych komitetów olimpijskich, by odwołać igrzyska. Już wiadomo, że sportowców na pewno nie wyśle do Tokio Kanada, a do podobnego kroku skłania się Australia. Reprezentacja Kanady zamieściła na Twitterze post nawołujący do jedności w obliczu pandemii koronawirusa, która jest ważniejsza od wyników, rekordów czy medali. O przełożenie igrzysk zaapelował w liście do przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha zaapelował ostatnio m.in. szef Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (World Athletics) Sebastian Coe.

Możliwość odwołania imprezy dopuścił też po raz pierwszy oficjalnie premier Japonii Shinzo Abe. Igrzyska mają się odbyć w Tokio w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia br.

Paweł Piasecki 360 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.