Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 r.

Jeszcze wczoraj mowa była o decyzji za cztery tygodnie, a już dziś wiadomo, że najważniejsza impreza sportowa na świecie zostanie przełożona na przyszły rok.

Premier Japonii Shinzo Abe i szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach doszli do porozumienia i ustalili, że letnie Igrzyska Olimpijskie, które miały zostać rozegrane od 24 lipca do 9 sierpnia br. w Tokio, zostają przełożone na przyszły rok. Zgodnie z komunikatem MKOl-u miałyby się odbyć "nie później niż latem 2021 r.".

Powodem jest pandemia koronawirusa (COVID-19).

Z tego samego powodu Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) przełożyła wcześniej na przyszły rok Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

- Szybsza decyzja o przełożeniu igrzysk na lato 2021 definitywnie rozwiązałaby sytuację i pozwoliła na wyjście MKOl-owi z twarzą. Ale na nią musieliśmy poczekać przynajmniej o kilka tygodni za długo - komentuje Katarzyna Kochaniak, partner zarządzający w agencji marketingu sportowego Arskom. Cały komentarz dr Kochaniak, napisany specjalnie dla MMPOnline, do przeczytania tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.