Revolut rusza w Stanach Zjednoczonych

Fintech z siedzibą w Londynie zdobył już ponad 10 mln klientów w Europie.

Aplikacja bankowości mobilnej Revolut rozpoczęła fazę testów beta w Stanach Zjednoczonych w czerwcu ubiegłego roku z udziałem ok. 60 tys. użytkowników. Od 24 marca Revolut jest dostępny dla wszystkich Amerykanów. Zaoferuje im m.in. wypłaty gotówki w sieci 55 tys. bankomatów w kraju i za granicą oraz możliwość otrzymywania wynagrodzenia nawet dwa dni przed terminem dzięki usłudze bezpośredniego depozytu realizowanej wraz z nowojorskim Metropolitan Commercial Bank.

Fintech powstał w 2015 r. w Londynie, początkowo jako usługa wymiany walut. Opiera się wyłącznie na aplikacji mobilnej, poprzez którą można m.in. zamówić kartę płatniczą oraz wysyłać przelewy międzynarodowe i krajowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. Ma ponad 10 mln użytkowników, w tym ponad 900 tys. klientów indywidualnych w Polsce. Zatrudnia na świecie ponad 2 tysiące osób, w Stanach Zjednoczonych ma biura w Nowym Jorku i San Francisco.

Paweł Piasecki 479 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.