Kulisy pierwszego klipu Rak'n'Roll Music [wideo]

- Szczególnie ciekawym wyzwaniem było planowanie kadrów w pionie. Przyjęliśmy, że będzie to jedyny format i świadomie tworzyliśmy pod niego inscenizację i choreografię. - mówi reżyserka, Julia Rogowska z Papaya Films.

"Nowe plemię" Margaret to premierowy kawałek Rak’n’Roll Music – muzyki, która powstaje
jako podziękowanie za wpłaty na rzecz Fundacji Rak’n’Roll.

W specjalnym wideo Papaya Films zaprasza za kulisy pracy nad pierwszym teledyskiem kampanii.


W pierwszą odsłonę kampanii włączyła się Margaret. Jej "Nowe plemię" ma być wdzięczności za wszystkie wpłaty wspierające działania fundacji, która już od 10 lat pomaga chorym na raka. Rak’n’Roll Music żyje przede wszystkim na Facebooku, gdzie powstają zbiórki, dlatego teledysk do piosenki został nagrany w pionowym formacie 9:16 dopasowanym do ekranów smartfonów.

Jak podkreśla Julia Rogowska z Papaya Films, jedna z reżyserek klipu: - Szczególnie ciekawym
wyzwaniem było planowanie kadrów w pionie. Przyjęliśmy, że będzie to jedyny format i świadomie tworzyliśmy pod niego inscenizację i choreografię. Naszym celem było stworzenie pięknej wizualnej impresji. Ponieważ piosenka mówi o nowym początku, w pewnym sensie ponownych narodzinach – szukaliśmy tym tropem wizualnych skojarzeń. Stąd woda, abstrakcyjne przestrzenie, odbicia i mistyczny charakter światła.

- Pod kątem ruchowym, oprócz pracy w pionie i pilnowania wertykalnych kadrów, najważniejsza dla mnie była praca nad energią tancerzy. Nie chcieliśmy być ładni, szukaliśmy niestandardowego ruchu, siły, zwierzęcości, ale też bliskości, energii prawdziwej wspólnoty. Było dla nas jasne, że pokazanie tej pierwotnej energii, siły twórczej, która towarzyszy narodzinom nowego, będzie wiodącym motywem tej realizacji. - dodaje reżyserka Magda Zielińska.

W teledysku wykorzystano także efekt rozszerzonej rzeczywistości, który powstał dzięki zaangażowaniu niemieckiego artysty Adriana Steckeweha, znanego szerzej jako Omega.C. Specjalny filtr AR jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Instagrama.

- "Nowe Plemię" to pierwszy teledysk w pionowym formacie, który łączy tradycyjną taśmę filmową 35 mm z efektem AR. Efekt został udostępniony na Instagramie Fundacji Rak’n’Roll po premierze teledysku. To pozwala słuchaczom na aktywny udział w kampanii i nagrywanie własnych InstaStories z maską AR. W ten sposób cząstka Rak’n’Roll Music zaczyna żyć na prywatnych kanałach social media. To innowacja na polskim rynku muzycznym – komentuje Patrycja Lukjanow, creative director z Saatchi&Saatchi IS.

Rak’n’Roll Music to projekt długofalowy. Po Margaret do akcji zostaną zaproszeni kolejni artyści.

Projekt wspierają: Saatchi&Saatchi, partnerstwo i produkcja: Papaya Films; agencja PR: MSL, zakup mediów: Performics, marketing konsultant: Grobel.co, przy współpracy z Facebook Creative Shop.

Credits:
Klient: Fundacja Rak’n’Roll | Łukasz Kościuczuk, Jacek Maciejewski, Olga Myślińska
Projekt: Rak’n’Roll Music
Agencja reklamowa: Saatchi Saatchi | Creative Director: Patrycja Lukjanow, Michał Desowski;
Creative Team: Antoni Kamiński, Adam Sierociński, Julia Rogowska (Papaya); Design: Kamil
Bugno, Ewa Rejszel, Paweł Samul; Account: Magdalena Kantorowicz, Agata Skrzypczak; Agency
Producer: Marta Gierej
Wsparcie strategiczne & artists management: Rafał Grobel (Grobel.co)
Partnerstwo & produkcja: Papaya Films
Reżyser: Julia Rogowska x Magda Zielińska
Operator: Mateusz Dziekoński
Producent wykonawczy: Kacper Sawicki, Paweł Bondarowicz
Producent: Marta Spychalska
Postprodukcja: Lunapark
AR Artist: @omega.c
We współpracy z Gosią Nierodzińską, Facebook Creative Shop
Podziękowania dla: Lettly I Jakub Orłowski
Choreografia: Mariusz Maniek Kotarski, Sandra Sandy Rzeźniczek, Magdalena Zielińska

Katarzyna Kacprzak 690 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.