Marcin Dzierżanowski żegna się z "Wprost"

Redaktor naczelny odchodzi, wydawca rezygnuje z papierowej formy tygodnika.

Wczoraj na swoim profilu na Facebooku Marcin Dzierżanowski, redaktor naczelny tygodnika "Wprost", poinformował, że odchodzi z firmy. "Smutny dzień. Dziś wydawca Wprost podjął decyzję o zakończeniu wydawania papierowej wersji tygodnika. W gazecie tej przeszedłem wszystkie szczeble dziennikarstwa - od dziennikarza do naczelnego. Nie przyjąłem propozycji pozostania w wydawnictwie w innej roli. Dziękuję Zespołowi, który udało się stworzyć i zintegrować. Do zobaczenia w bardziej sprzyjających okolicznościach!" - napisał.

Zarząd PMPG Polskie Media SA podjął decyzję o zmianie modelu wydawniczego swojej spółki zależnej AWR "Wprost” wydawcy portalu wprost.pl i tygodnika "Wprost”. Od kwietnia treści pod marką Wprost będą publikowane tylko w formie elektronicznej poprzez serwis wprost.pl i w postaci zmienionych e-wydań. Ostatnie wydanie wersji papierowej zaplanowane jest na 30 marca 2020 r. Decyzja została podyktowana rozwojem sytuacji w kraju w następstwie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

"Wprost" ukazywał się od grudnia 1982 r., początkowo jako tygodnik regionalny w Wielkopolsce, a od 1989 r. jako pismo ogólnopolskie. Dzierżanowski pełnił funkcję redaktora naczelnego od sierpnia 2019 r., zastąpił w tej roli Jacka Pochłopienia.

Katarzyna Woźniak 506 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.