Nowy raport o polskim rynku live-streamingu

Raport przygotował portal Streamerzy.pl.

Z darmowego raportu można dowiedzieć się m.in. że najpopularniejszy polskim streamer w 2019 r. - izakooo - ma ponad 1,17 miliona followersów oraz jakie kanały miały najwyższą jednorazową oglądalność (masowy - Polsat Games z ponad 79 tys. widzów, jednostkowy - izakooo z 75,5 tys. widzów). Raport przynosi także odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: ile czasu tygodniowo widzowie poświęcają na oglądanie streamów, ile wydają na gry i sprzęt komputerowy, ile i jak streamerzy zarabiają na transmisjach. 389 spośród streamerów obserwowanych przez portal streamly.pl ma ponad 10 tys. followersów, w tym 84 przekroczyło ten próg w ubiegłym roku. Zdecydowanie najpopularniejszą platformą jest Twitch (89,5% wskazań). Raport zawiera także komentarze ekspertów.

Serwis streamerzy.pl od 2016 r. monitoruje polski rynek streamingu gamingowego. W ubiegłym roku nawiązał współpracę z inStreamly - autorskim narzędziem, które pozwala streamerom monetyzować treści i tworzyć reklamy atrakcyjniejsze dla publiczności.

Raport został oparty o badanie przeprowadzone na grupie 2449 osób - polskich streamerów gamingowych i ich widzów. Ankieta internetowa dotycząca preferencji widzów objęła 2175 osób.

Paweł Piasecki 913 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.