Disney+ zanotował 5 milionów pobrań na nowych rynkach w Europie

Od 24 marca serwis streamingowy jest dostępny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii.

W związku z pandemią koronawirusa Disney+ udostępnił obecnie transmisję strumieniową z przepustowością o 25% niższą od standardowej. Pierwszym krajem europejskim, w którym wystartował serwis - równolegle z rynkiem amerykańskim i kanadyjskim - była Holandia. Kolejnym (od 7 kwietnia br.) ma być Francja. Belgia, kraje skandynawskie oraz Portugalia mają dołączyć w lecie br. 

Ceny abonamentu wynoszą 6,99 euro (5,99 funta) miesięcznie lub 69,99 euro (59,99 funta) przy umowie rocznej.

Disney+ współpracuje w Europie m.in. z brytyjskim operatorem satelitarnym Sky oraz operatorami komórkowymi - O2 w Wielkiej Brytanii, Deutsche Telekom w Niemczech, Telefónica w Hiszpanii i TIM we Włoszech. We Francji będzie współpracować z Canal+.

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.