Orlen szuka agencji dla marki Platinum

Kontrakt ma obowiązywać dwa lata. Agencja przygotuje szeroką kampanię wizerunkową.

Orlen Oil, spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen, największego koncernu naftowego w kraju, która zajmuje się produkcją olejów silnikowych pod marką Platinum, ogłasza przetarg na wybór agencji reklamowej, która przygotuje kreację kampanii wizerunkowej tej marki. Firma oferuje kontrakt na dwa lata.

Przygotowanie kreacji obejmie projekty reklam do telewizji, internetu, radia, prasy, outdooru i materiałów POS. Twarzami reklam mają być kierowca Formuły 1 Robert Kubica, kierowca rajdowy Jakub Przygoński oraz żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

Głównym problemem maki Platinum, zidentyfikowanym przez producenta, jest niska świadomość marki w grupie docelowej (kierowcy w wieku 18-55 lat, samodzielnie decydujący o wyborze oleju do samochodu). Temu właśnie ma zaradzić planowana kampania wizerunkowa. Wiosenną kampanię wizerunkowa marki Platinum Orlen planuje w maju i czerwcu br. (TV, internet, prasa), a jesienną - w sierpniu i wrześniu br. (outdoor).

Agencje chętne do udziału w tym przetargu mogą składać oferty do 7 kwietnia br.

Maciej Burlikowski 1745 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.