Facebook i polscy artyści z występami online dla wsparcia osób starszych i samotnych

Dobrowolne datki przekazane przez uczestników akcji "Kwarantanna na na" pójdą na działania podejmowne przez Szlachetną Paczkę

Facebook, za pomocą strony Facebook.app, wraz ze Szlachetną Paczką, organizują darmowe występy online. W poniedziałki, środy i piątki artyści z Kayaxu zagrają na żywo. Na pierwszy ogień, w poniedziałek 30 marca o godzinie 18, idzie Krzysztof Zalewski. Na środę zaplanowano występ Mery Spolsky, a na piątek - duetu KARAŚ/ROGUCKI.

W trakcie występów i po ich zakończeniu będzie możliwość przekazania datku na działania podejmowane przez Szlachetną Paczkę podczas epidemii koronawirusa. - Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym. To właśnie oni znaleźli się dzisiaj w skrajnie trudnej sytuacji. Seniorzy nie mogą realizować swoich potrzeb: tych podstawowych, jak zakupy czy dostęp do leków, ale i głębszych, jak relacje z innymi. Nie mogą przenieść się do Internetu, bo z niego nie korzystają. Chcemy o nich zadbać. Powiedzieć: nie zostawimy was! - powiedziała Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna organizującego Szlachetną Paczkę.

"Kwarantanna na na" jest częścią zapoczątkowanej przez Facebooka akcji #WspieramZDomu, która ma na celu wspieranie oddolnych inicjatyw działających w czasie ogólnonarodowej kwarantanny. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.