Ali Express podejmuje działania w walce z koronawirusem

Firma zapewniła m.in. maski ochronne na twarz dla kurierów swego kluczowego partnera na polskim rynku - Poczty Polskiej.

– Platforma e-commerce współpracuje z certyfikowanymi dystrybutorami i producentami w Chinach w celu ułatwienia dostaw po kosztach artykułów do ochrony zdrowia, takich jak maski i rękawiczki ochronne – podkreśla Gary Topp, dyrektor regionalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią. Firma dokłada też starań, by zapewnić terminowe dostawy do Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej, wykorzystując w tym celu centrum logistyczne Alibaba Cainiao w porcie lotniczym Liege (Belgia). Pod koniec ubiegłego tygodnia do Poczty Polskiej, kluczowego partnera Ali Express na polskim rynku, trafiła dostawa masek ochronnych na twarz dla kurierów dostarczających przesyłki.

Ponadto chińska platforma podkreśla, że zapewnia uczciwą politykę cenową, między innymi poprzez podjęcie działań przeciwko sprzedawcom, którzy zawyżali ceny produktów szczególnie poszukiwanych przez konsumentów w okresie pandemii.

AliExpress opublikował też na swojej stronie internetowej podręcznik, który Fundacja Jacka Ma i Fundacja Alibaba wydały we współpracy ze szpitalem Uniwersytetu Medycznego w Zhejiang. Zawiera on informacje i opisy najlepszych chińskich praktyk, które doprowadziły do skutecznego leczenia pacjentów z COVID-19. Podręcznik jest obecnie dostępny po angielsku i chińsku, a wkrótce mają być opublikowane wersje w innych językach.

Paweł Piasecki 795 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.