Burger King we Francji poleca przepis na domowego Whoppera

To odpowiedź sieci fast food na wymogi izolacji społecznej i kwarantanny.

W czasie gdy lokale sieci pozostają zamknięte, Burger King zachęca francuskich konsumentów do przygotowania flagowej kanapki Whopper w domu – w wersji na kwarantannę, "w oczekiwaniu na oryginał". Na jednym obrazku pokazano wszystkie dostępne w sklepach produkty, jakie są niezbędne, by samodzielnie przygotować kanapkę. Analogicznie zaprezentowano składniki umożliwiające przygotowanie kanapek z rybą Big Fish oraz burgerów Steakhosue i Big King.

Kampanię prowadzoną w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze, przygotowała paryska agencja Buzzman. W mniej niż 8 godzin tweet o Whopperze na czas kwarantanny uzyskał 9 tys. polubień i był przekazany dalej 2 tys. razy. Niektórzy użytkownicy reagowali, zamieszczając własne pomysły na składniki do kanapek.

Paweł Piasecki 392 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.