Cannes Lions dopiero w 2021 roku

Poprzednio tegoroczną edycję festiwalu planowano przełożyć z czerwca na październik.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności, znanego powszechnie jako Cannes Lions, poinformowali, że tegoroczna edycja imprezy zostanie przeniesiona na 2021 rok. Mają nadzieję, że nic nie przeszkodzi, by odbyła się w dniach 21-25 czerwca przyszłego roku. Jeszcze dwa tygodnie temu tegoroczną edycję festiwalu planowano przełożyć z czerwca na październik br.

Philip Thomas, CEO organizującej festiwal Cannes Lions firmy Ascential, powiedział, że "trudna decyzja" została podjęta po konsultacjach z partnerami i uczestnikami imprezy w obliczu bezprecedensowych wyzwań zdrowotnych, społecznych i gospodarczych, przed którymi staje obecnie świat.

Po ogłoszeniu październikowego terminu festiwalu do organizatorów napływały sygnały od czołowych holdingów reklamowych, w tym WPP i Omnicom, że nie zamierzają brać w nim udziału. Dentsu Aegis Network proponowało ograniczenie imprezy do prezentacji nagrodzonych prac online.

Paweł Piasecki 392 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.