Olgierd Cygan i Michał Owczarek wracają do branży digital

Dwaj znani menedżerowie inwestują w spółkę Welcome Digital, uruchamiają butik doradczy Hello Consulting.

– W ostatnim dniu marca skończył się nasz zakaz konkurencji wieńczący okres współpracy z Deloitte i wracamy z Michałem Owczarkiem, moim wieloletnim wspólnikiem, odpowiedzialnym za pion strategii i kreacji w naszych przedsięwzięciach, do biznesu digitalowego. Nasze plany nadal są związane z obszarem usług profesjonalnych, skoncentrowanych na digital. Ostatnie 12 miesięcy staraliśmy się dobrze wykorzystać, porządkując wiedzę zdobytą nie tylko podczas współtworzenia Deloitte Digital CE, ale także z wcześniejszych lat. Zarówno z okresu bycia niezależną agencją digitalową, jak i członkiem grupy Euro RSCG – mówi Olgierd Cygan.

Oferta oparta jest na modelu think & make. Łączy doradztwo biznesowe z progresywną komunikacją marketingową i jej efektywną realizacją.

– Dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w rozwój spółki Welcome Digital, która doskonale wpisuje się w ten model – dodaje Olgierd Cygan. 

Firma powstała w 2018 r. Jej założycielami i szefami są Michał Rygiel oraz Andrzej Krok. Początkowo stanowiła zaplecze realizacyjne dla Deloitte, natomiast szybko zaczęła zdobywać własnych klientów oraz poszerzać kompetencje. W chwili obecnej Welcome Digital zatrudnia ponad 20 specjalistów z obszaru realizacyjnego.

Zespół Welcome Digital specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu multibrandowych platform komunikacji na potrzeby działań regionalnych. Aktualnie Welcome obsługuje w ten sposób przede wszystkim klientów międzynarodowych, m.in. PepsiCo East Europe i marki Pepsi, Mirinda i 7Up.

Równolegle do inwestycji w Welcome Digital zostanie powołany brand doradczy Hello Consulting. – Chcemy wykorzystać nie tylko nasze doświadczenie osobiste, ale także zdobywane latami kontakty do najlepszych ekspertów oraz konsultantów. Będą oni pomagali rozwiązywać problemy naszych klientów w sposób sprawny i elastyczny – czyli tak, jak powinno to być robione w czasach digitalowych. Hello Consulting będzie docelowo rozwijany w modelu partnerskim – tak aby móc przyciągnąć najlepszych specjalistów – mówi Olgierd Cygan. 

Tomasz Wygnański 699 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.