Byli dziennikarze Trójki powołują Radio Nowy Świat

Zbiórka na radio wystartowała w czwartek wieczorem, a do dziś zebrano łącznie ponad 422 tys. zł. Datki przekazało ponad 14,6 tys. osób.

List informujący o nowej inicjatywie został opublikowany na facebookowym profilu "Ratujmy Trójkę". Podpisała go Magda Jethon, była szefowa Programu III Polskiego Radia. Byli dziennikarze Trójki postanowili powołać do życia - przy bezpośrednim wsparciu radiosłuchaczy - nową stację radiową - Radio "Nowy Świat".

"To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy "Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia. Powstała więc "Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in.: Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann. Okazuje się, że do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach dawnej Trójki, zgłosiło akces bardzo wielu trójkowych dziennikarzy" - czytamy w liście, a wśród nazwisk pojawiają się: Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska. Wszyscy w ciągu ostatnich trzech-czterech lat stracili pracę w stacji albo z niej odeszli. "Do tego grona dołączą też ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk czy Kuba Badach. Będą z nami też dziennikarze i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, jak również swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski".

Magda Jethon zaznaczyła w liście: "Według naszych obliczeń, będziemy potrzebowali 250 tys. zł miesięcznie. Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach - rozpoczniemy działalność. W maju zakupimy niezbędny sprzęt, znajdziemy odpowiedni lokal, a w czerwcu rozpoczniemy nadawać program." Odzew miłośników Trójki był natychmiastowy i przekroczył oczekiwania pomysłodawców. Zakładaną kwotę zebrano w serwisie crowdfundingowym Patronite w przeciągu doby.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.