Korki.tv dla maturzystów już od 22 kwietnia

Bezpłatne zajęcia online w telewizji Metro i serwisie Player.

Audycje pomagające młodzieży w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00, żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy półgodzinny blok będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, a od godziny 12:00 do 12:30 dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00.

Ogólnopolska telewizja Metro, na której emitowane będzie pasmo „korki.tv” dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Wszystkie odcinki „Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie internetowej i profilu telewizji Metro na Facebooku.

- Pomysł projektu zrodził się z chęci wsparcia uczniów. Dzięki sieciom współpracy nauczycieli, w których działam i które tworzę, zebraliśmy grupę edukatorów - autorów lekcji, którzy z chęcią podzielą się wiedzą i doświadczeniem” – mówi Oktawia Gorzeńska, członek inicjatywy społecznej „Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja”. Założyciele W.I.E.M. angażują się w wiele projektów edukacyjnych, w tym m.in. w rozpoczęcie emisji lekcji w telewizji Metro. Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Wierzę, że oddając antenę Metra na lekcje, które nazwaliśmy „Korki.tv”, damy młodzieży realne wsparcie.  „Korki.tv” będą realizowane przez samych nauczycieli w domowych warunkach.  Skupimy się przede wszystkim na tegorocznych maturzystach, bo oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji – dodaje Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

- Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24. kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu – wyjaśnia Anna Rzepa z W.I.E.M.

Telewizja Metro produkowana jest przez Green Content należący do Discovery Networks, właściciela TVN.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.