Resolution: konsumujemy coraz więcej wideo i social mediów

Zasięgi się zwiększają, a koszty prowadzenia kampanii spadają - wynika z raportu "In Data we trust. Re-Forma w digitalu?".

Agencja Resolution z grupy OMD opublikowała nowy raport  "In Data we trust. Re-Forma w digitalu?", oparty na badaniu obejmującym 340 respondentów, który pokazuje, jak pandemia koronawirusa zmieniła biznes i świat mediów. Zawiera analizy i komentarze Anny Elwart (managing director), Pawła Ważyńskiego (marketing platforms director), Agnieszki Mróz (business integration manager), Weroniki Golon (communication planner), Arkadiusza Parzyszka (programmatic manager) oraz Kai Bielawskiej (PR & marketing manager)

Kluczowe wnioski z publikacji:

  • 94 % Polaków w obliczu pandemii zmieniło swoje zwyczaje zakupowe.
  • O 14% wzrosły zamówienia jedzenia z dostawą online.
  • Koszt zakupu reklamy w You Tube spadł o 30%; spada koszt wyświetlania reklam.
  • 48% użytkowników deklaruje, że częściej korzysta z social mediów i portali informacyjnych.
  • Kategoria zapytań typu DIY rośnie w wyszukiwarce Google i na YouTube.
  • Wzrost popularności serwisów VOD - w tygodniu świątecznym 51% respondentów zadeklarowało, że oglądało ich więcej. W okresie trzech tygodni, które obejmowało badanie, 48% zadeklarowało wzrost zainteresowania takimi platformami jak Player czy Ipla.
  • Znacznie wzrosły oglądalność telewizji i czas spędzany przed ekranami, co przekłada się na niższy koszt dotarcia.
"Polakom brakuje relacji z innymi, wyjścia z domu, rozrywek. Marki, które pamiętają o potrzebach swoich klientów w tym trudnym czasie zostaną zapamiętane" - przekonują autorzy raportu.

-> Cały raport można pobrać tutaj

Badanie Grupy OMD, realizowane na próbie 1020 osób, w falach tygodniowych 340 respondentów z grupy all 16-49 miasta 20 tys.+, średnia krocząca trzytygodniowa.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.