180heartbeats + Jung v Matt wspiera akcję #Contra19

Akcja Fundacji Zwolnieni z Teorii, oparta na kreatywnych wyzwaniach, skierowana jest głównie do młodzieży i ma dać wsparcie osobom osamotnionym w czasie pandemii COVID-19.

#Contra19 to zbiór kreatywnych wyzwań, które uczestnik akcji dobrowolnie realizuje, a następnie wzywa do wzięcia udziału swoich znajomych. Wyzwania losowo przydziela interaktywne koło fortuny umieszczone na stronie www.contra19.org. Wyróżniają się te pozytywnie wpływające na społeczeństwo wykonywane zgodnie z ideą #zostańwdomu. E-korepetycje i wymiana umiejętności, słowo otuchy dla sąsiada, walka z szerzącymi się fake newsami, telefon do tych, którzy mogą czuć się samotnie - to tylko niektóre przykłady działań, które nie kosztują nic, a dają wiele. Co więcej, pobudzają wyobraźnię i pozwalają choć na chwilę oderwać się od obecnej sytuacji. Czas od razu szybciej i przyjemniej mija gdy snuje się plany o podróżach, organizuje e-domóweczkę z przyjaciółmi czy tworzy plakat z pozytywnym przesłaniem.

- Wyobraźmy sobie, że każda z 1,7 mln młodych osób wylosuje z nami wyzwanie i zadzwoni do 3 osób, które mogą czuć się teraz najbardziej samotnie. Można szybko policzyć, ile osób może poczuć się lepiej w tej trudnej sytuacji dzięki tylu małym gestom ze strony młodzieży. Wyzwań tego typu jest znacznie więcej, więc w sumie gra toczy się o dużą pulę dobrej energii w dobie koronawirusa. - mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Key visual #Contra19 stworzyła, w ramach współpracy pro bono, agencja 180heartbeats + Jung v Matt. Jak dotąd stronę contra19.org odwiedziło ponad 15 tysięcy użytkowników. Popularność akcji znacznie zwiększyli idole młodzieży, którzy zmotywowali swoich fanów do podejmowania wyzwań. Zespół agencji 180hb + JvM przygotował rekomendacje influencerów oraz zaprosił do udziału w akcji m.in Olgę Kleczkowską, Michała Gałę, Klaudię Chojnacką, Tomka Janusa, Radosława Kapiasa, Lewogram, Nishkę, Kayaszu, Segrittę, czy LifeManagerkę. 

Pierwotnie akcja skierowana była do nastolatków, jednak budzi coraz większe zainteresowanie ze strony członków rodzin młodych użytkowników. - #Contra19 to też świetna inicjatywa scalająca całe rodziny. Kiedy mój nastoletni syn, czy córka przychodzą do mnie, by razem zrobić coś pożytecznego dla innych, to jak mógłbym im odmówić? Dodatkowo strona akcji daje takie możliwości, że sam z siebie mogę wylosować inicjatywę i zaproponować swojej młodzieży ten sposób wspólnego spędzania czasu - mówi Marcin Gaworski, CEO & partner agencji 180heartbeats + Jung v Matt.

Akcję zainicjowała Fundacja Zwolnieni z Teorii, jej partnerem merytorycznym jest GovTech Polska, a partnerami z obszaru marketingu agencje 180heartbeats + Jung v Matt oraz grupa LTTM. Do akcji dołączają inne firmy, w tym Totalizator Sportowy, który przekazuje na walkę z koronawirusem 10% zysku ze sprzedaży gier online.

Więcej informacji na stronie: www.contra19.org

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.