Agora zamyka "Avanti" i " Logo", zwalnia pracowników

Wcześniej wydawca "Gazety Wyborczej" poinformował o 20 proc. obniżkach pensji pracowniczych we wszystkich swoich spółkach na okres 6 miesięcy oraz o zwolnieniu 26 pracowników Goldenline.

Obecne zwolnienia objęły kilkunastu pracowników i współpracowników "Logo" i "Avanti". Łączone kwietniowo-majowe wydanie obu magazynów, dostępne w przedsprzedaży, będzie ostatnim wydanym przez spółkę. W przyszłości Agora nie wyklucza wydań specjalnych tytułów, które będą realizowane przez innych pracowników wydawnictwa.

Zamknięcia tytułów dokonano z uwagi na pogarszającą się sytuację wydawniczą oraz finansową spółki związaną z pandemią koronawirusa. Dziennikarze otrzymali trzymiesięczne okresy wypowiedzenia. Wcześniej Agora poinfomowała o 20 proc. obniżkach pensji pracowniczych we wszystkich swoich spółkach na okres 6 miesięcy  oraz o zwolnieniu 26 pracowników Goldenline. 

Zarząd spółki podjął również uchwałę o przeznaczeniu zysku spółki wypracowanego w ubiegłym roku w wysokości ponad 20 milionów złotych w całości na kapitał zapasowy spółki. Decyzja stanowi odstępstwo od polityki dywidendowej Agory ogłoszonej w 2005 r. 

 - Wpływ globalnej pandemii COVID-19 może nieść za sobą dodatkowe ryzyka dla działalności spółki, których ewentualna skala nie jest obecnie możliwa do precyzyjnego oszacowania i pozostaje poza realnym wpływem lub kontrolą ze strony Agory, jak i jej grupy kapitałowej. Sytuacja ta może również wpływać na problemy płynnościowe kontrahentów Agory. W tych okolicznościach Zarząd Agory uznał za uzasadnione rekomendowanie zatrzymania całości zysku za 2019 rok, w celu wzmocnienia pozycji finansowej Grupy - czytamy w komunikacie. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.