Nowe Horyzonty i American Film Festival razem w listopadzie [wideo]

Z powodu pandemii koronawirusa Nowe Horyzonty po raz pierwszy nie odbędą się w tradycyjnym terminie na przełomie lipca i sierpnia. Kinomani będą za to mogli przyjechać do Wrocławia na "podwójny" festiwal w dniach 5-15 listopada.

14 kwietnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych w mieście do końca sierpnia. W związku z tym organizatorzy MFF Nowe Horyzonty - jednego z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce - stanęli w obliczu konieczności znalezienia terminu dla tegorocznej edycji wydarzenia, pierwotnie zaplanowanego na 23 lipca-2 sierpnia.

Zdaniem organizatorów, listopadowy termin umożliwia bezpieczne przygotowanie formuły połączonych festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival, który tradycyjnie odbywa się w tym właśnie miesiącu. Wydarzenia branżowe Nowych Horyzontów (Polish Days, First Cut Lab, Studio Nowe Horyzonty+, A Sunday in the Country) odbędą się "w możliwej do przeprowadzenia formule" w zaplanowanych wcześniej terminach lipcowych.

W tym roku Nowe Horyzonty obchodzą dwudziestolecie, natomiast AFF organizowany będzie po raz jedenasty. W programie ubiegłorocznej 19. edycji NH znalazły się 223 pełnometrażowe filmy z 54 krajów.

Przy okazji warto przypomnieć, że wiele filmów dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty można obejrzeć online, między innymi w serwisach player.pl, cineman.pl i vod.pl. Tutaj można zapoznać się z pełną listów tytułów. Na 1 maja SNH zapowiada premierę islandzkiego filmu "Biały, biały dzień" w reżyserii Hlynura Pálmasona.

Paweł Piasecki 1015 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.