Firma odzieżowa LPP zamyka część sklepów

Właściciel marki Reserved będzie wypowiadać umowy najmu w centrach handlowych.

LPP, polski producent odzieży marek Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, sprzedawanej w sieci ponad 920 salonów w kraju, zdecydował się wypowiedzieć umowy najmu w centrach handlowych. Firma informuje, że chodzi o 29,5% ogólnej liczby metrów kwadratowych powierzchni handlowej, jaką firma dotąd dysponowała. Powodem jest epidemia koronawirusa i zamknięcie centrów handlowych.

LPP ocenia, że nawet zniesienie zakazu handlu nie zlikwiduje ryzyka długotrwałego spadku zainteresowania klientów odwiedzinami i zakupami w galeriach handlowych, co negatywnie i długotrwale wpłynie na poziomy przychodów w tym kanale sprzedaży po zniesieniu zakazu. Przewidywane ograniczenia w postaci montowania w galeriach handlowych kamer termowizyjnych z pomiarem temperatury i segregacją klientów na różne grupy ryzyka (czerwoną, żółtą i zieloną), ostrzeżenia z megafonów o ryzyku COVID-19, obowiązek dokonywania zakupów w maseczkach i gumowych rękawiczkach ograniczających swobodne dotykanie i przymierzanie towarów, a także ograniczenia co do liczby klientów w sklepie i galerii handlowej powodują, że rzeczywistość handlowa będzie zupełnie inna niż przed pandemią.

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.