Coraz więcej znanych nazwisk na antenie Radia Nowy Świat

Do zespołu dołączyli m.in. Maciej Stuhr, Michał Rusinek, Dorota Segda i Tomasz Raczek.

Aktor Maciej Stuhr, aktorka Dorota Segda, rektor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie w kadencji 2016-2020 oraz pisarz i tłumacz Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, poprowadzą audycję "Mistrzowie grają w Nowym Świecie". Z kolei krytyk filmowy i wydawca Tomasz Raczek będzie prowadził autorską audycję filmową.

Wcześniej twórcy Radia Nowy Świat powiadomili, że na antenie jako twórcy autorskich audycji pojawią się aktor Zbigniew Zamachowski, muzyk jazzowy Marek Napiórkowski, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Lizbonie Adriana Bąkowska oraz były dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, aktualnie członek redakcji Natemat.pl Tomasz Ławnicki.

W nowym radiu posłuchać będzie można też takich osobowości związanych do niedawna z radiową Trójką jak Wojciech Mann, Wojciech Waglewski i jego syn Fisz (Bartosz Waglewski), Jerzy Sosnowski czy Piotr Bukartyk.

Internetowe radio ma wystartować w czerwcu. W ramach akcji crowdfundinowej prowadzonej w serwisie Patronite.pl zadeklarowane miesięczne wsparcie dla nowej stacji wyniosło już prawie 500 tys. złotych (prawie 18 tys. patronów). Szerzej pisaliśmy o Radiu Nowy Świat tutaj.

Katarzyna Woźniak 506 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.