Wydawnictwo Zwierciadło łączy tytuły, zwalnia pracowników

Joanna Olekszyk, nowa redaktor naczelna magazynu "Zwierciadło", będzie odpowiadać za przeprowadzenie zmian.

W związku z negatywnymi skutkami pandemii wydawnictwo Zwierciadło zdecydowało o połączeniu redakcji miesięczników "Zwierciadło" i "Sens" oraz portalu zwierciadlo.pl. Za przeprowadzenie zmian, połączenie struktur redakcyjnych i dostosowanie ich do nowych warunków odpowiada Joanna Olekszyk (na zdjęciu), dotychczasowa redaktor naczelna miesięcznika "Sens". Od czerwca obejmie ona również stanowisko redaktor naczelnej miesięcznika "Zwierciadło", zastępując Paulinę Stolarek-Marat, która pełniła tę funkcję od lipca 2017 r. 

Joanna Olekszyk związana jest z magazynem "Sens" od 2010 r., w którym przez siedem lat była sekretarzem redakcji oraz redaktor prowadzącą, a od 2017 r. objęła stanowisko redaktor naczelnej. Pierwszym numerem przygotowanym przez nową naczelną będzie sierpniowe wydanie "Zwierciadła", które ukaże się na rynku 2 lipca br. Funkcję zastępczyni redaktor naczelnej „Zwierciadła” obejmie Alina Gutek, dziennikarka od lat związana z pismem. Redaktor prowadzącą portal zwierciadlo.pl pozostanie Magdalena Rosłaniec.

W ramach oszczędności wydawnictwo obniżyło pensje wszystkim pracownikom od 20% do 40% oraz rozwiązało umowę z sześciorgiem stałych współpracowników. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.