Coffeedesk zbiera fundusze na rozwój na Crowdway.pl

All Good, spółka matka Coffeedesk, dystrybutora kaw, herbat i sprzętu do ich parzenia, chce zebrać w akcji crowdfundingowej do 2 mln zł.

W rozpoczętej kampanii crowdfundingowej i emisji akcji All Good SA spółka matka Coffeedesk ubiega się o kwotę do 2,016 mln zł. Z tej puli 900 tys. zł chce przeznaczyć na wdrożenie platformy e-commerce B2C, a 500 tys. zł pójdzie na inwestycje w rozwój platformy B2B. Kolejny cel to wdrożenie nowego modelu zakupów – subskrypcji kawowej dla klientów indywidualnych i biznesu, pozwalającej na zamawianie paczek kawy, w tym kaw stworzonych przez Coffeedesk, w regularnych odstępach czasu. Inwestycja w subskrypcję kawową ma wynieść 300 tys. zł.

Jak mówi Łukasz Wichłacz, CEO Coffeedesk (na zdjęciu), spółka dąży do rozwoju na krajowym rynku przez rozbudowę i doskonalenie kanałów dystrybucji w modelu omnichannel, który obejmuje sklep internetowy, dwie platformy online skierowane do biznesu oraz rozwijającą się butikową sieć kawiarni. Drugi nasz cel strategiczny to zwiększenie eksportu przez umocnienie pozycji szczególnie w regionie CEE (Węgry, Czechy, Słowacja) oraz w krajach skandynawskich.

W ub.r. działająca od 2011 r. spółka Coffeedesk obsłużyła ok. 120 tys. zamówień. Przychód ze sprzedaży wyniósł 54,5 mln zł (wzrost o 30%), a prognoza na br. to 70 mln zł. Obecnie ponad 32% przychodu generuje zagraniczna sprzedaż kawy, herbaty oraz urządzeń do ich parzenia.

Zbiórki prowadzone na Crowdway.pl dla start-upów, takich jak Tenczyńska Okovita, PINTA Barrel Brewing, Doctor Brew, Bivrost i Lovely, przyniosły już łącznie ponad 25 mln zł.

Paweł Piasecki 392 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.