Dominika Maciejasz i Katarzyna Jaklewicz wracają do "Gazety Wyborczej"

Dołączyły do zespołu powstałego z połączenia działów Gospodarka, Technologie i Mój Biznes. Kieruje nim Wojciech Pelowski.

- Treści gospodarcze są już dziś szczególnie poszukiwane przez naszych czytelników. Spodziewamy się, że obok tematyki zdrowotnej związanej z koronawirusem, właśnie finanse i ekonomia będą tematami najważniejszymi w najbliższych tygodniach i miesiącach - dlatego w nie inwestujemy - tłumaczy Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Dominika Maciejasz z „Gazetą Wyborczą” była już związana od 2008 r. - pracowała w krakowskim oddziale i współpracowała z działem gospodarczym. W 2017 roku wyjechała na Wschód - jej korespondencje z Chin, Filipin i Australii ukazywały się na łamach „Wyborczej", Onetu i „Tygodnika Powszechnego”.

Katarzyna Jaklewicz także wraca do Agory, w której od 2008 r. kierowała stołeczną redakcją online, była wiceszefem newsroomu Wyborcza.pl, dyrektorem ds. rozwoju cyfrowego, a do lipca 2018 r. dyrektorem programowym European VR Congress. Przez ostatnie lata prowadziła własną działalność.

Wzmocnienie redakcji gospodarczych to efekt współpracy „Gazety Wyborczej” z Agora Holding, która wspiera rozwój treści i formatów związanych z gospodarką, oraz z Fundacją Gazety Wyborczej, działającą na rzecz rozwoju jakościowego, ważnego społecznie dziennikarstwa.  

Nowy dział przygotował już newsletter z informacjami i poradnikiem dla małego i średniego biznesu, prowadzi również akcję, w której największe polskie kancelarie prawne za pośrednictwem dziennika odpowiadają na pytania przedsiębiorców. W zespole „Wyborczej” trwa aktualnie wewnętrzny konkurs dla dziennikarzy wszystkich działów oraz redakcji regionalnych, którego efektem ma być zaangażowanie nowych osób w tworzenie treści gospodarczych i kreowanie nowatorskich formatów redakcyjnych.

- Wszyscy dziś myślimy o swoim zdrowiu i zdrowiu najbliższych. Myślimy też o swoich portfelach. Jako pracownicy - o bezpieczeństwie miejsca pracy. Przedsiębiorcy - o uratowaniu swojego biznesu. W nowej Gospodarce „Wyborczej" chcemy pomóc i pracownikom, i pracodawcom - przekonuje Wojciech Pelowski, który kieruje połączonymi zespołami działów Gospodarka, Technologie i Mój Biznes.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.