Coca-Cola i #BeApp wspólnie organizują koncerty Coke Studio Sessions

#BeApp to nowa platforma streamingowa z muzyką na żywo.

Katy Perry, Bebe Rexha, DJ Khaled, Steve Aoki to pierwsi z ponad 100 artystów, którzy wezmą udział w trwającym 60 dni streamingu koncertów na żywo. W ten sposób, w dobie trwającej epidemii, Coca-Cola chce łączyć fanów na całym świecie i umożliwiać wspólne cieszenie się muzyką. Udział w koncercie ma być też szansą na walkę z COVID-19. Widzowie będą mogli dokonać darowizny na rzecz Międzynarodowe­go Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, a Fundacja Coca-Cola przekaże kwotę równoważną środkom wpłaconym przez fanów, wynosząca nawet do 3 mln dol.

#BeApp to nowa platforma streamingowa z muzyką na żywo, która ogłosiła współpracę z Coca-Colą. Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z systemem iOS lub Android. W serii koncertów pod nazwą Coke Studio Sessions wystąpi na żywo ponad 100 artystów z całego świata. Pierwsze koncerty miały miejsce w ostatni weekend, a ich powtórki można obejrzeć na platformie #BeApp i na kanale YouTube Coca-Cola. Codziennie odbywać się będzie jedno wydarzenie muzyczne.

Aplikacja oferuje wiele możliwości: funkcja in-app sharing – udostępnianie linków w ramach aplikacji pozwala zapraszać znajomych i przyjaciół do wspólnego oglądania i słuchania; kredyty/punkty (Currency/Points) – interakcje pomiędzy użytkownikami i udostępnianie aplikacji pozwala na zdobywanie w aplikacji punktów i kredytów, które można wymieniać na przykład na nagrody i aktualizacje funkcji; wśród nagród i aktualizacji znajdzie się specjalny dostęp do miejsc w pierwszym rzędzie, pozdrowienia od artystów podczas koncertu. Funkcja miejsc w pierwszym rzędzie gwarantuje bardziej zauważalną cyfrową obecność podczas transmisji na żywo – włącznie z opcją wyświetlania zdjęcia i nicku użytkownika, by były widoczne dla wszystkich widzów.

Fundacja Coca-Cola przekazała już ponad 14 mln dol. na rzecz lokalnych oddziałów Międzyna­ro­dowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na całym świecie. Dzięki Coke Live Sessions Fundacja przekaże kolejne środki, wpłacając kwotę równoważną darowiznom fanów, która może wynieść nawet do 3 mln dol.

Katarzyna Woźniak 574 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.