Agnieszka Szydłowska odchodzi z Trójki

Po Marku Niedźwieckim, Hirku Wronie i Marcinie Kydryńskim kolejna dziennikarka żegna się ze stacją - po 17 latach pracy.

Marek Niedźwiecki w odpowiedzi na unieważnienie w wyniku cenzury 1998. wydania "Listy Przebojów Programu Trzeciego" złożył wypowiedzenie i pożegnał się ze stacją. Wydarzenia wywołały falę odejść dziennikarzy i falę ostrych protestów – pracowników radia, muzyków i słuchaczy.  Szczegółowo o przebiegu wydarzeń w sobotę i niedzielę informowaliśmy w tym tekście.

W weekend o odejściu z radia zdecydowali Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Wczoraj na swoim Facebooku o decyzji odejścia ze stacji poinformowała Agnieszka Szydłowska (na zdjęciu): "Złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki. Jestem urodzonym radiowcem, o tej pracy mówiłam od dziecka. Nie mam fabryczki czy innej »prawdziwej« roboty. Moim zawodem jest radio. A do tego ta przeklęta misja – urodziłam się do radia publicznego, bo misję mam we krwi. Dlatego tak długo woziłam się z decyzją. I nawet teraz jestem na maksa wkurzona, że oddaję pole, godziny, w których starałam się dawać miejsce artystom różnorodnym i nierozpieszczanym uwagą innych mediów o zasięgach, jakie dawała Trójka. (...) To, że Trójka nadal działa, to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord – ta »pandemiczna« ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę, pozbawiając słuchaczy ulubionych programów".

Agnieszka Szydłowska od 1998 r. pracowała w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie przez cztery lata w Radiostacji. W Trójce prowadziła audycje: "Radiowy dom kultury” i "Program alternatywny”. W latach 2003-2009 jako "druh zastępowy" poprowadziła pięć wydań "Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Jest członkinią Akademii Muzycznej Trójki.

Znana jest także z telewizji, m.in. jako współprowadząca "Pegaz”. Wraz z Mariuszem Wilczyńskim prowadziła też w TVP1  "Po godzinach”, program poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze i sztuce, a wraz z Krzysztofem Kłopotowskim - "Kinematograf”. W TVP Kultura prowadziła program "Niedziela z...”, a wspólnie z Markiem Horodniczym była ekspertką w dziedzinie muzyki w "Tygodniku kulturalnym” w tej stacji.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.