Szybko rośnie liczba restauracji współpracujących z Uber Eats

W kwietniu br. była o 188 proc. wyższa niż w styczniu. Z aplikacji można już korzystać w 31 miastach w Polsce.


Platforma Uber Eats pośrednicząca w dowozie jedzenia z restauracji trafiła ostatnio do kolejnych 10 lokalizacji w Polsce. Na Śląsku do aplikacji dołączyły kolejne 4 miasta - Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Tychy i Bielsko-Biała - z blisko 40 restauracjami. W maju Uber Eats dotarł również do Bytomia. Na terenie województwa śląskiego platforma jest teraz dostępna dla przeszło 3 milionów mieszkańców.

W kwietniu tego roku liczba nowych restauracji współpracujących z Uber Eats była o 188 proc. wyższa niż w styczniu. To znacznie lepsze wyniki od średniej europejskiej i globalnej. W tym samym okresie Uber Eats odnotował ponad 67 proc. wzrost liczby nowych restauracji w całej Europie i ponad 97 proc. na świecie.

Pandemia przyczyniła się również do przyciągnięcia do aplikacji nowych użytkowników. W okresie od marca do kwietnia br. Uber Eats utrzymał pozycję najpopularniejszej aplikacji w swojej kategorii. Znaczący wzrost pobrań aplikacji jest również widoczny w Polsce (126 tys. w okresie marzec-maj 2020 r.)

Konkurentami Uber Eats w Polsce są m.in. Pyszne.pl, hiszpański startup Glovo, który przejął PizzaPortal.pl, Wolt oraz od niedawna Bolt Food.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.