Short Waves Online: konkurs polskich filmów krótkometrażowych w Ninatece [wideo]

Filmy konkursowe będą dostępne bezpłatnie w serwisie ninateka.pl od 20 do 25 maja.

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych z Poznania, którego 12. edycja była zaplanowana na marzec br. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wydarzenie zostało przesunięte na 18-23 sierpnia 2020. Jednak już teraz - za sprawą konkursu zorganizowanego z Ninateką - 7 polskich krótkich form filmowych powalczy o nagrodę w wysokości 2 tysiące złotych. O jej przyznaniu zdecydują widzowie, wybierając swój ulubiony tytuł. Spośród głosujących wytypowana zostanie osoba, która otrzyma zestaw festiwalowych gadżetów oraz karnet na 12. edycję festiwalu w Poznaniu. Głosowanie odbędzie się w formie ankiety dostępnej na ninateka.pl. Wyniki konkursu poznamy już 27 maja.

Filmy uczestniczące w festiwalu Short Waves Online:

  1. Oko Boga, reż. Igor Kawecki, dokument 2019,
  2. I didn’t go to Crimea and all I got was this alien message, reż. Zuza Banasińska, eksperyment 2019,
  3. Synchronizacja, reż. Anna Kasińska, fabuła 2019,
  4. Deszcz, reż. Piotr Milczarek, animacja 2019,
  5. Nie zmieniaj tematu, reż. Hubert Patynowski, fabuła 2019,
  6. Syny – Nag Champa, reż. Sebastian Pańczyk, teledysk 2019,
  7. ***Fish, reż. Filip Bojarski, eksperyment 2019

Filmy konkursowe dostępne są w wersji polskiej z angielskimi napisami. Widzowie zaproszeni są także do wzięcia udziału w rozmowach z twórcami, które odbędą się Facebooku Short Waves Festival.

Paweł Piasecki 473 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.