Kaczkowski, Metz i Stelmach odchodzą z Trójki

Stale rośnie liczba dziennikarzy składających wypowiedzenia w związku z unieważnieniem notowania Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" i odejściem Marka Niedźwieckiego.

W związku z zamieszaniem wokół wyników głosowania na listę przebojów LP3 (o czym informowaliśmy wcześniej) z Programu Trzeciego Polskiego Radia odchodzą kolejni dziennikarze.

We wtorek wieczorem złożyli wypowiedzenia dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz i wieloletni dziennikarz Piotr Kaczkowski. Po południu ze stacją pożegnali się dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach i prowadzący poranne pasmo Marcin Łukawski.

Piotr Metz (na zdjęciu) ujawnił Monice Olejnik - dawnej dziennikarce Trójki - treść wiadomości SMS, którą otrzymał od dyrektora, redaktora naczelnego stacji z piątku na sobotę: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie”. Dzień wcześniej na konferencji prasowej dyrektor stacji zapewniał, że do żadnych nacisków na dziennikarzy nie doszło. 

Metz to radiowy dziennikarz muzyczny, jeden z założycieli (1990) i w latach 1990-2001 dyrektor muzyczny radia RMF FM, w latach 2006-2012 redaktor naczelny miesięcznika "Machina”. W latach 1982-1990 i ponownie od 2005 r. współpracownik, a w latach 2016-2020 dyrektor muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Piotr Kaczkowski (na zdjęciu) rozpoczął pracę w Trójce w marcu 1963 r. Prezentował piosenki włoskie w comiesięcznej audycji "Con amore". W stacji prowadził m.in. takie audycje jak: "Minimax – wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Minimax, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt", "M-3", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina” czy "Zapraszamy do Trójki" i "W tonacji Trójki".

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" w środę ze słuchaczami pożegnał się również Tomasz Rożek, promotor nauki, który prowadził krótką audycję "Pytania z kosmosu".

W porannym paśmie od lat emitowana była również krótka audycja satyryczna "Urywki z kalendarza". Na emisję ostatniego odcinka z udziałem Filipa Jaślara artyści nie uzyskali zgody. Jaślar opublikował więc w imieniu swoim i kolegów na Facebooku pożegnanie: "Wraz z Łukaszem i Krzysztofem przygotowaliśmy pożegnalne »Urywki z kalendarza«. Niestety nie pozwolono na ich emisję. Dlatego żegnamy się ze Słuchaczami Trójki za pośrednictwem Facebooka. Jak zwykle o 6:50". Tym samym z anteną pożegnali się Łukasz Błąd (12 lat w Trójce), Krzysztof Szubzda (20 lat w Trójce) i Filip Jaślar (członek Grupy MoCarta). Dzień wcześniej ze stacji odszedł DJ i prezenter Daniel Drumz.

Wczoraj ze stacją pożegnał się również Piotr Stelmach (na zdjęciu powyżej). Dziennikarz muzyczny pracował w Trójce od 1997 r. Prowadził m.in. audycje "Offensywa", "Pastelowy Świat Rocka", "Myśliwiecka 3/5/7", "Polski Top Wszech Czasów", "Akademia rozrywki", "Muzyczna poczta UKF", "Program alternatywny", "Lista Przebojów Trójki". Jest autorem książki "Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim".

Po południu informację o złożeniu wypowiedzenia przekazał również Marcin Łukawski, związany z Trójką od 1996 r.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.