Afera w Trójce winduje popularność Kazika [wideo]

Szacunkowy ekwiwalent reklamowy materiałów o piosence wynosi ponad 16 mln złotych.

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazika Staszewskiego chwilę po 1998. notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Radia w dniu 15 maja 2020 nabrała rozgłosu. W serwisie internetowym YouTube utwór miał premierę 8 maja br., a dziś (22 maja br.) wideo osiągnęło już 9 mln wyświetleń. Od daty notowania na LP3 przez kolejne 4 dni piosenkę wzmiankowano we wszystkich typach mediów ponad 4,5 tys. razy, a szacunkowy ekwiwalent reklamowy tych materiałów wynosi ponad 16 mln zł – podaje Instytut Monitorowania Mediów (imm.com.pl). Wzrost popularności piosenki ma związek z zamieszaniem wokół Listy Przebojów prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego - informowaliśmy o tym w serwisie MMP24 z 18 maja. Zarzut domniemanego sfałszowania głosowania spowodował falę odejść dziennikarzy z Trójki.

Na temat piosenki Kazika Staszewskiego od 15 do 19 maja br. ukazało się łącznie 4535 publikacji, które nadmieniały utwór artysty. Wyniki z samych social mediów potwierdzają wysokość AVE na poziomie 1 491 601 złotych – tyle teoretycznie mogłaby kosztować kampania wspierająca promocję piosenki i nowego albumu muzyka. Ponadto liczba przeanalizowanych przez Instytut Monitorowania Mediów publikacji ze wszystkich mediów (prasa, telewizja, radio, internet, social media) wskazuje potencjalny zasięg dotarcia ponad 43,4 mln osób. Największy zasięg odnotowano kolejno w portalach internetowych (25,2 mln), w social mediach (7,6 mln) i telewizji (6,1 mln).


Katarzyna Woźniak 524 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.