HBO Max rusza w Stanach Zjednoczonych 27 maja [wideo]

Nowy serwis na już zatłoczonym rynku streamingowym będzie kosztować 14,99 dol. miesięcznie, a jego głównym atutem ma być serial "Friends".

Przy cenie 14,99 dol. za miesięczny abonament HBO Max jest najdroższym serwisem streamingowym w Stanach Zjednoczonych (biorąc pod uwagę podstawową ofertę konkurentów; Netflix Standard kosztuje obecnie 12,99 dol. miesięcznie). Atutem nowego gracza na rynku ma być bogata biblioteka programów telewizyjnych, seriali i filmów WarnerMedia. Na starcie widzowie otrzymają łącznie ok. 10 tys. godzin programów. W załączonym wideo wyjaśnione są różnice między różnymi ofertami HBO - Go, Now i Max.

HBO Max na razie dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na najbliższe miesiące planowana jest ekspansja na rynki Ameryki Łacińskiej i Europy.

Serial "Friends" był najchętniej oglądanym serialem na Netfliksie, ale od początku br. nie jest już wyświetlany na tej platformie w Stanach Zjednoczonych. Na innych rynkach Netflix utraci ten tytuł w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Oprócz "Przyjaciół" przebojami HBO Max będą takie seriale jak "Słodkie kłamstewka" i "Miasteczko South Park", a dla dzieci m.in. "Ulica Sezamkowa" i "Looney Tunes" ("Zwariowane melodie"). W ofercie znajdą się także produkcje oryginalne pod nazwą Max Originals.

W półtora miesiąca po HBO Max, 15 lipca, na rynku amerykańskim ma pojawić się Peacock – serwis streamingowy NBCUniversal, co jeszcze zaostrzy konkurencję na tym rynku.

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.