Produkcja telewizyjna i reklamowa rusza z powrotem

Na planach zdjęciowych będą obowiązywać obostrzenia związane z epidemią COVID-19.

W ramach tzw. odmrażania gospodarki rząd zezwolił, by ekipy realizujące zdjęcia do filmów, seriali, ale także spotów reklamowych, wznowiły pracę po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Mają się one jednak odbywać w ramach specjalnego reżimu sanitarnego. Wszyscy członkowie ekipy mają pracować w maseczkach. Nie dotyczy to aktorów ze względu na charakteryzację i fryzury, w tym wypadku zalecane jest zachowanie przez nich dystansu wobec innych członków ekipy filmowej. Liczba osób na planie ma być maksymalnie ograniczona, w zależności od charakteru realizowanego dnia zdjęciowego, a ekipa rozmieszczona w taki sposób, żeby nie tworzyć większych skupisk, m.in. poprzez wydzielenie stref poruszania się po planie.

ATM Grupa, największy w kraju producent m.in. seriali telewizyjnych, zapowiada, że jej zespoły szykują się do wznowienia realizacji zdjęć do prawie wszystkich produkcji – miałyby ruszyć już w tym tygodniu. Aktorzy i członkowie ekip będą wyposażani w środki ochrony osobistej, a plany zdjęciowe w pomieszczeniach zamkniętych będą regularnie odkażane. Producent przyznaje, że scenariusze zostały zmienione, aby realizacja scen była możliwa z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Maciej Burlikowski 1380 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.