Aplikacja InPost ma już 4 miliony użytkowników

Firma notuje kilkaset tysięcy zdalnych otwarć skrytki paczkomatu dziennie.

Ponadto przez 8 tygodni oprogramowanie stało na podium listy pobrań w sklepach Google Play i Appstore.

Jak podkreśla InPost popularność aplikacji wzrosła ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie – z uwagi na trwającą pandemię – na usługi bezkontaktowe, takie jak otwieranie skrytek w paczkomatach za pomocą telefonu.

- Wiedzieliśmy, że uruchomienie aplikacji mobilnej do zarządzania paczkomatem będzie bardzo dobrym pomysłem. Jednak do czasu pandemii nikt nie przewidywał, jak bardzo właśnie to rozwiązanie będzie potrzebne i jak świetnie zda egzamin. Naszym zdaniem to technologia jest logistyką jutra. Gdy inni otwierają kosztowne oddziały stacjonarne, my sukcesywnie przenosimy wszystkie aktywności do aplikacji mobilnej, co pozwala nam powiększać przewagę technologiczną - mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Brzoska przypomina, że InPost podpisał umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door. Funkcjonalności maszyn InPost pozwalają na bezpieczne przechowanie i odbiór żywności, napojów oraz mrożonek zamówionych przez Internet w Auchan Direct. Na mocy porozumienia o współpracy, paczkomaty InPost dostępne są także przy sklepach Dino, Lidl, Kaufland, a także w Centrach Handlowych Auchan.

InPost wprowadził także nową, bezpłatna funkcjonalność o nazwie Multiskrytka. Kilka przesyłek do jednego odbiorcy będzie umieszczanych w jednej skrytce w paczkomacie. Paczki w Multiskrytce identyfikowane są po numerze telefonu odbiorcy. Do ich odbioru wystarczy tylko jeden kod – o paczkach, które znalazły się w Multiskrytce, InPost poinformuje klientów w wiadomościach SMS i e-mail. Wkrótce powiadomienia pojawią się również w aplikacji mobilnej InPost Mobile. Maksymalna ilość paczek, która może być umieszczona w Multiskrytce zależy wyłącznie od objętości dostępnej skrytki.

Ponadto InPost przyspieszył start nowej usługi Paczka w Weekend umożliwiającej dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele – koszt to 4,99 zł brutto. W ramach Paczki w weekend przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do paczkomatu lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi w sobotę do godziny 13.

Handelextra.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.