We Are One: Global Film Festival ogłasza program [wideo]

Podczas 10-dniowego wydarzenia online zostanie pokazanych ponad 100 filmów, w tym premierowo m.in. "Ricky Powell: The Individualist" z udziałem Natashy Lyonne i LL Cool J’a.

We Are One: Global Film Festival, produkowany i zorganizowany przez Tribeca Enterprises i YouTube, pierwsza tego typu współpraca 21 festiwali filmowych z całego świata, to odpowiedź na pandemię koronawirusa. Nad kształtem wydarzenia czuwali programerzy czołowych imprez w branży filmowej, w tym MFF w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Karlovych Varach, San Sebastian, Sundance, Toronto i Nowym Jorku (Tribeca). Festiwal odbędzie się w dniach 29 maja – 7 czerwca wyłącznie na kanale YouTube.com/WeAreOne.

Założeniem #WeAreOne jest nie tylko umożliwienie kinomanom z całego świata uczestnictwa w globalnym festiwalu w internecie, ale też zbieranie - w zamian za "darmowe bilety" - środków dla funduszu pomocowego środków dla funduszu pomocowego Światowej Organizacji Zdrowia (COVID Solidarity Response Fund) oraz organizacji UNICEF, Save the Children, Lekarze Bez Granic i innych. Widzowie będą mogli przekazać darowiznę na pomoc w walce z COVID-19 za pośrednictwem przycisku „Przekaż darowiznę” lub linku na stronie każdego filmu. 

Program obejmuje dzieła z ponad 35 krajów: ponad 100 filmów, w tym 13 światowych premier, 31 premier internetowych oraz 5 międzynarodowych debiutów online. Ponadto 15 archiwalnych wywiadów z artystami, w tym aż cztery na wyłączność oraz 5 programów z wykorzystaniem technologii VR. Bardzo ciekawie zapowiada się internetowa premiera  filmu „Ricky Powell: The Individualist”, którego bohaterem jest legendarny amerykański fotograf. O artyście opowiadają m.in. Natasha Lyonne (znana z seriali „Orange is the New Black” i „Russian Doll”) oraz raper LL Cool J. Światową premierę podczas festiwalu We Are One będzie też mieć krótkometrażowy dokument „Motorcycle Drive By” o kultowym utworze zespołu Third Eye Blind.

„We Are One” to nie tylko filmy, ale także spotkania i wywiady z artystami - zarówno zarchiwizowane z poprzednich festiwali, jak i zupełnie nowe.  W rozmowach wezmą udział m.in Francis Ford Coppola ze Stevenem Soderberghiem, Bong Joon-ho i Song Kang-ho (reżyser i aktor nagrodzonego 4 Oscarami filmu „Parasite”), Guillermo del Toro, Jane Campion czy Claire Denis. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną również filmy 360 VR, w tym nominowany do nagrody Emmy dokument „Traveling While Black” czy „Atlas V”, fabuła science-fiction z udziałem Billa Skarsgarda. Odbędą się także specjalne występy muzyczne, w tym 30-minutowy set DJ Questlove’a.

Szczegóły i pełny harmonogram festiwalu znaleźć można na stronie:
www.weareoneglobalfestival.com.

 

Paweł Piasecki 702 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.