10 odważnych startuperek na gali Shesnovation Academy

Dziesięć kobiet, którym nie straszna branża nowoczesnych technologii, prezentuje się na gali na platformie Hopin 28 maja. Podczas wydarzenia ma też premierę raport Kobiety High Tech 2020.

Wbrew szalejącej na świecie pandemii dziesięć młodych kobiet z wizją, uczestniczek programu Shesnnovation Academy, porwało się na założenie własnej działalności biznesowej. Co więcej: zdobyły się na rozwijanie innowacyjnych pomysłów we wciąż rzadko wybieranej przez kobiety branży zaawansowanych technologii i nauki. Powstało 10 wyjątkowych startupów. Innowacyjne projekty i ich twórczynie poznamy na gali odbywającej się online na platformie Hopin (początek dziś, 28 maja, o godz. 12).

Badanie 1000 kobiet w technologiach

W ramach gali odbędzie się też premiera raportu „Kobiety High Tech 2020” prezentującego sylwetkę współczesnej profesjonalistki budującej karierę w branży technologicznej. Raport przygotowano na podstawie wyników badania ankietowego tysiąca respondentek. Dostarcza m.in. wiedzy o powodach, dla których kobiety zaczynają się interesować dziedzinami z obszaru STEM (nauki techniczne i ścisłe, głównie związane z nowoczesnymi technologiami i informatyką); o przebiegu kariery zawodowej kobiet związanych z branżą high tech, o problemach związanych z godzeniem ról (zawodowej i osobistej – matki) i z przebywaniem w środowisku z przewagą mężczyzn, a także gotowości do zakładania startupów.

Program gali

12.00 - Prezentacja Raportu „Kobiety High Tech 2020” + briefing prasowy
13.20 – Key note speech – Janina Bąk (Janina Daily)
13.40 – Konkurs pitchingowy 10 startupów Shesnnovation Academy
15.00 – Rozmowa z Edytą Kocyk, CEO najbardziej utytułowanego kobiecego startupu technologicznego Sidly
15.30 – Finał Konkursu i celebracja
16.00 – Power speech z Doliny Krzemowej – spotkanie ze Stefanem Batory, CEO globalnego startupu Booksy

10 odważnych startuperek

1. Joanna Baran zakłada startup GAW, w którym rozwijany jest pomysł inkubatora dla roślin (wykorzystuje elektrostymulację do przyspieszania wzrostu roślin i do zwiększania ich odporności na szkodniki czy choroby).

2. Brygida Dzidek tworzy startup Haptology sp. z.o.o., w ramach którego opracowywany jest wirtualny dotyk (mikrokontroler do wrażeń dotykowych w formie pierścionka
emitującego wrażenia dotykowe odbierane wewnętrzną stroną dłoni użytkownika).

3. Joanna Trojak, programistka jest twórczynią chatbota produktywności, podtrzymującego mentoring indywidualny u znakomitych ekspertek biznesu technologicznego.

4. Anna Gorzkiewicz wpadła na pomysł platformy dla naukowców wykorzystującej sztuczną inteligencję do analizy treści milionów artykułów naukowych (algorytmy NLP, które „rozumieją” semantykę, gramatykę i kontekst zdań).

5. Katarzyna Koba tworzy specjalną aplikację pozwalającą doświadczyć synestezji (aplikacja np. dla psychoterapeutów lub fizjoterapeutów, którzy stosują narzędzia integracji sensorycznej w pracy z dziećmi nadwrażliwymi na bodźce sensorycznie).

6. Joanna Koloch to twórczyni aplikacji CoWallet do tworzenia zbiorowych smart-budżetów i rozliczania wspólnych finansów.

7. Aneta Michalska tworzy startup VEG ProBio, w ramach którego opracowuje recepturę roślinnych zamienników nabiału.

8. Marta Podrażka, naukowczyni, założyła spółkę Sensoliq pracującą nad przenośnym urządzeniem do testowania jakości wody pitnej (elektroniczny język o rozmiarach pendrive’a).

9. Agata Szczeszak, również naukowczyni, uruchomiła spółkę opracowującą sposób zabezpieczania
dokumentów (np. papierów wartościowych) z wykorzystaniem właściwości luminescencji lantanowców (pierwiastki ziem rzadkich).

10. Wiktoria Dziadula wpadła na pomysł katalogu 3D dla architektów i systemu wizualizacji w VR i AR wykorzystujący cyfrową bazę produktów meblarskich i wykończeniowych.

Strzał w 10!

Shesnnovation Academy to półroczny program akceleracyjny realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Citi Foundation ze wsparciem Fundacji Kronenberga. Uczestniczki otrzymały w jego ramach wsparcie wyjątkowych mentorek – wielkich gwiazd biznesu technologicznego – prezesek firm i twórczyń startupów, które osiągnęły rynkowy sukces, cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu i skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży. Tyle wystarczyło, by ogromnie pomysłowe i pełne zapału młode kobiety, natchnąć pewnością siebie i biznesowymi kompetencjami. Dziś, mimo pandemii, z nadzieją i apetytem patrzą na swoją biznesową przyszłość.

Wkrótce w MMPOnline przedstawimy omówienie raportu "Kobiety High Tech 2020".

Paweł Piasecki 414 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.