Do 10 czerwca zgłoszenia do Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych

Tegoroczna, druga edycja festiwalu rozpocznie się 27 sierpnia.

Spośród zgłoszonych produkcji krótkometrażowych międzynarodowe jury przyzna Grand Prix w czterech kategoriach: dla Najlepszego Filmu Animowanego w Konkursie Profesjonalnym, Najlepszego Filmu Animowanego w Konkursie Studenckim, Najlepszego Animowanego Horroru. Przyznane zostaną również Nagroda Publiczności oraz Nagroda Platige Image. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ex Anima.

Podczas trzech dni pierwszej edycji festiwalu widzowie mieli okazję zobaczyć 153 polskie i międzynarodowe animacje krótkometrażowe w ramach konkursów oraz pokazów specjalnych - m.in. animowanych dokumentów z selekcji festiwalu Rising of Lusitania czy animowanych horrorów z selekcji festiwalu Animafest Zagreb. Tegoroczna edycja potrwa tydzień (27 sierpnia - 2 września). W związku z trwającą epidemią COVID-19 organizatorzy przygotowani są na przeniesienie całości wydarzenia na platformę online.

- Wydłużając festiwal do siedmiu dni oraz organizując go na platformie ogólnopolskiej, chciałybyśmy dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.  W tym roku, przygotowujemy również pokazy specjalne z najlepszymi animacjami z Afryki - mówi Tessa Moult-Milewska, jedna z organizatorek wydarzenia, absolwentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej i praskiej FAMO, zwyciężczyni głównej nagrody w konkursie Dolina Kreatywna organizowanym przez TVP1.

Do udziału w Warszawskim Festiwalu Filmów Animowanych mogą być zgłaszane krótkometrażowe animacje  powstałe  najpóźniej w 2018 roku, z wyjątkiem horrorów - tutaj data produkcji może sięgać roku 2015. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń znajdują się tutaj.

Drugą edycję festiwalu przygotowuje Fundacja Ex Anima powstała w wyniku współpracy pomiędzy organizatorkami pierwszej edycji wydarzenia a Platige Image. Warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji było również partnerem zeszłorocznej edycji.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.