Mariusz Owczarek kierownikiem redakcji muzycznej Trójki

Piotr Metz pozostaje w stacji, na antenę wrócili Marcin Łukawski i Piotr Stelmach, pozostali dziennikarze wstrzymują się z decyzją.

Program 3 Polskiego Radia próbuje dźwigać się po ostatniej personalnej burzy. Jak informowaliśmy, na czele stacji stanął jej wieloletni dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a Tomasz Kowalczewski został odwołany ze stanowiska. Strzyczkowski od początku tygodnia prowadzi rozmowy z dziennikarzami i próbuje ich nakłonić do powrotu na antenę. Nowym szefem muzycznym stacji został Mariusz Owczarek (na zdjęciu), Piotr Metz pozostaje dziennikarzem Trójki. Metz był szefem muzycznym Trójki od 2016 r. Owczarek pracuje w stacji od 1997 r., obecnie prowadzi m.in. audycję "O, czyli Mało Obiektywnie".

Od początku tygodnia Trójka zapełniała antenę głównie muzyką - dziennikarze na wypowiedzeniach albo zwolnieniach lekarskich odmówili przyjścia do studia.

Wczoraj po raz pierwszy po przerwie poranne "Zapraszamy do Trójki" poprowadził Marcin Łukawski. Na antenę wróciły również "Pytania z kosmosu" z udziałem Tomasza Rożka. Przedpołudniowe pasmo prowadził Piotr Stelmach, zaznaczając na antenie, że zawieszeni w czynnościach zawodowych Bartosz Gil i Halina Wachowicz oczekują przeprosin Marka Niedźwieckiego i wstrzymują się z dalszymi decyzjami.

Kuba Strzyczkowski nie kryje, że sytuacja Trójki jest trudna, trwają rozmowy z kolejnymi dziennikarzami.

Katarzyna Woźniak 511 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.