Premiera książki Zygmunta Miłoszewskiego "Kwestia ceny" wsparta kampanią

W Warszawie powstał okolicznościowy mural, przewidziano też działania w mediach społecznościowych.

Grupa Wydawnicza Foksal, do której należy m. in. Wydawnictwo WAB, przygotowała kampanię wspierającą premierę najnowszej książki Zygmunta Miłoszewskiego "Kwestia ceny". Wydawnictwo zapowiada szereg działań promocyjnych m. in. w social mediach. Premierę książki zapowiedziano na 17 czerwca. To druga, po "Bezcennym" (2013) powieść, której bohaterką jest historyk sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł Zofia Lorentz.

Za kreację kampanii w całości odpowiada dział promocji wydawnictwa. Z okazji zbliżającej się premiery na warszawskim Rondzie Waszyngtona powstał okolicznościowy mural utrzymany w konwencji kolorystycznej okładki książki. Za realizację akcji odpowiada Good Looking Studio. Autorem projektu jest studio graficzne Homework.

Zygmunt Miłoszewski zdobył popularność jako autor trylogii kryminalnej ("Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Gniew") o prokuratorze Teodorze Szackim. W 2015 r. TVP wyemitowała serial serialu kryminalny "Prokurator" według scenariusza Zygmunta Miłoszewskiego i jego brata Wojciecha. Na podstawie książek Miłoszewskiego powstały też filmy ("Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza i "Uwikłanie" w reżyserii Jacka Borcucha). W 2014 r. otrzymał Paszport "Polityki" za "stworzenie cyklu powieści kryminalnych, w których wciągająca intryga łączy się z przenikliwym portretem współczesnej Polski i diagnozą kluczowych problemów społecznych". Jego książki sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie miliona egzemplarzy (dane z 2016 r.).

Zdjęcie pochodzi z fanpage'a autora na Facebooku.

(współpraca: Paweł Piasecki)

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.