Mixx Awards Europe 2020: dziewięć nagród dla polskich agencji [wideo]

Złoto w kategorii branded content zdobyła kampania "Jak to robić?" dla marki Durex zrealizowana przez Abstra.

Wczoraj ogłoszono zwycięzców Mixx Awards Europe 2020 - konkursu, w którym nagradzane są wyjątkowe kampanie marketingowe digital łączące kreatywne idee z efektywnymi rozwiązaniami. Polskie agencje otrzymały łącznie osiem nagród na 10 nominacji, w tym jedno złoto ("Jak to robić?" Abstra dla marki Durex w kategorii branded content).

Srebrne statuetki w tegorocznej edycji trafiają do:

- Mindshare Polska za kampanię  "Mobile proximity marketing" dla BP w kategorii effective use of data;

- MediaCom Warszawa i Fantasyexpo za kampanię "Niespodziewany powrót do studia" dla Old Spice w kategorii gry i e-sport;

- Artegence (dwie) za kampanię "Bitwa o Neta" dla PKO BP w kategorii non-profit/CSR oraz social media;

- Feno za kampanię "City simplicity card" dla Citi Handlowy kategorii reklama wideo.

W kategorii branded content brąz otrzymała kampania przygotowana przez 180heartbeats + J. v. M. - "OLX na międzynarodowy Dzień Kobiet" dla OLX. Ta kampania dostała również brąz w kategorii non-profit/CSR.

W kategorii search advertising brąz otrzymała także agencja Adequate za kampanię "Search and beyond. Profitable growth of the market leader" dla Vola.ro.

W równoległym konkursie na najlepsze projekty badawcze Research Awards 2020 srebro otrzymał Gemius w kategorii audience measurement za rozwiązanie, które dostarcza jednoźródłowe dane na temat konsumpcji mediów oraz kontaktu reklamowego w telewizji, radiu i internecie.

Konkursy prowadzone są w ramach festiwalu Interact. "Media Marketing Polska" jest patronem tegorocznego Interact.

Maciej Florek 2387 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.