"Wierzymy w wolność": 30-lecie Amnesty International w Polsce

Napisane na jubileusz opowiadania Sylwii Chutnik, Martyny Bundy, Wojciecha Tochmana i innych autorów znajdą się na stronie amnesty.org.pl. Akcję wesprze kampania autorstwa 180heartbeats + Jung v Matt.

Premierą opowiadania Sylwii Chutnik o młodych osobach LGBT Amnesty International rozpoczyna obchody 30-lecia swojej działalności w Polsce. Począwszy od 9 czerwca jubileuszowe opowiadania o prawach człowieka będzie można pobierać na stronie amnesty.org.pl. W ramach kampanii “Wierzymy w wolność” w kolejnych miesiącach opublikowane zostaną teksty Martyny Bundy, Remigiusza Grzeli, Ingi Iwasiów, Wojciecha Kuczoka, Michała Olszewskiego, Wojciecha Tochmana oraz Ludwiki Włodek. 

Premierę pierwszego opowiadania ze zbioru "Wierzymy w wolność” zainauguruje spotkanie online z Sylwią Chutnik. Rozmowę z autorką poprowadzi dziennikarz OKO.press, Anton Ambroziak. 

Kampania ma przypomnieć, że temat praw i wolności człowieka jest wciąż aktualny.  Stowarzyszenie Amnesty International zarejestrowano 6 czerwca 1990 roku w Gdańsku, choć pierwsze nieoficjalne akcje organizacja przeprowadzała jeszcze w czasach PRL. Te 30 lat to czas wytrwałej pracy: udziału w protestach, zbierania podpisów pod petycjami, organizacji Maratonu Pisania Listów. Aktywiści i aktywistki Amnesty w Polsce podkreślają, że mimo zmieniających się okoliczności zawsze motywowały ich nadzieja i wolność. Nawiązują do tego okładka zbioru opowiadań i główny motyw graficzny kampanii - to twarze osób w różnym wieku, z nałożonym na nie efektem świetlnych krat, symbolizującym zagrożenie dla naszych uniwersalnych praw.

Kreacją zajęła się agencja 180heartbeats + Jung v Matt. Autorem zdjęć jest fotograf Bartek Wieczorek. Agencja zaprojektowała zbiór opowiadań, a wspólnie z domem produkcyjnym F25 przygotowała grafiki do mediów społecznościowych oraz spot promujący kampanię. W realizację kampanii zaangażowały się również agencja brandingu muzycznego Cord Warsaw, studio postprodukcyjne Miło oraz agencja aktorska Gudejko. W sesji zdjęciowej udział wzięli: Paulina Maga, Pola Salicka, Łukasz Korba, Jakub Wenda.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.