Orange Polska będzie mieć nowego prezesa

Jean-François Fallacher po czterech latach w naszym kraju przeniesie się do Hiszpanii. Jego następcę poznamy do 1 lipca br.

Jean-François Fallacher, który od maja 2016 r. jest prezesem jednej z największych w kraju firm telekomunikacyjnych Orange Polska (dawna Telekomunikacja Polska, kontrolowana przez francuską firmę Orange, dawniej France Telecom), 1 września br. odejdzie ze stanowiska. Będzie teraz pełnić funkcję prezesa Orange Hiszpania. Rada nadzorcza Orange Polska wybierze jego następcę do 1 lipca br.

Hiszpania będzie trzecim krajem, w którym Fallacher obejmuje funkcję CEO krajowej spółki Orange. W latach 2011-2016 zajmował to stanowisko w Rumunii. Wcześniej m.in. kierował Sofrecom (doradztwo i usługi IT) oraz był COO operatora internetowego Wanadoo w Holandii. Karierę zaczynał w 1995 r. we France Telecom jako account director.

Orange Polska obsługuje 15,4 mln klientów telefonii komórkowej, 3 mln klientów telefonii stacjonarnej, 2,6 mln klientów stacjonarnego internetu i blisko 1 mln klientów telewizji. Ubiegłoroczne przychody firmy wyniosły 11,4 mld zł. Orange (d. France Telecom) ma 50,67% akcji Orange Polska.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.