Play ma zgodę na przejęcie Virgin Mobile

Według UOKiK nie zaburzy to konkurencji na rynku.

Firma telekomunikacyjna P4, operator sieci komórkowej Play, może przejąć Virgin Mobile Polska (VMP), tzw. wirtualnego operatora komórkowego, działającego od 2012 r. na jego sieci – dostał na to zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Play obsługuje 13 mln użytkowników, a VMP – 400 tys. Play wyda na zakup VNP 60 mln zł. Jean Marc Harion, prezes P4, zapowiedział, że marka Virgin Mobile zostanie utrzymana.

Play wydał w ub.r. na reklamy 400 mln zł (wydatki cennikowe; źródło: Kantar), zaś VMP - 6,4 mln zł.

Firmą VMP w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od czerwca 2015 r. kieruje Grażyna Piotrowska-Oliwa, która w latach 2007–2009 była prezesem zarządu/dyrektorem generalnym spółki PTK Centertel, operatora sieci Orange, a wcześniej piastowała kierownicze stanowiska w Telekomunikacji Polskiej.

Maciej Burlikowski 1753 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.