Dwie Polki w prestiżowym rankingu Top 50 Women in Global Cinema

Dyrektorki zarządzające sieci kin Helios zostały wyróżnione w prestiżowym rankingu.

Katarzyna Borkowska
Katarzyna Borkowska
Katarzyna Borkowska, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca siecią kin Helios, oraz Magdalena Gorzelniak, wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży sieci kin Helios, znalazły się w rankingu Top 50 Women In Global Cinema – 2020. To jedyne Polki w tym prestiżowym zestawieniu, przygotowanym przez portal CelluloidJunkie.com.

Portal już raz piąty zaprezentował ranking najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej. Jak podkreśla redakcja serwisu, w światowym kinie jest bardzo dużo takich postaci, dlatego wybór tylko 50 nie należał do najłatwiejszych. Jury, złożone z samych kobiet, wskazało tegoroczne finalistki, starając się zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi regionami geograficznymi świata, osiągnięciami kandydatek i ich talentami. W zestawieniu Top 50 Women In Global Cinema – 2020 ex aequo na 26. miejscu znalazły się dwie Polki z sieci kin Helios.

Katarzyna Borkowska z Heliosem związana jest od ponad 20 lat. Od 2007 r. jest dyrektor zarządzającą i wiceprezesem sieci multipleksów. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie sieci kin od strony operacyjnej i administracyjnej, zajmuje się też otwieraniem nowych kin oraz rewitalizacją istniejących obiektów.

Magdalena Gorzelniak
Magdalena Gorzelniak

Magdalena Gorzelniak w firmie pracuje od 18 lat. Była dyrektorem pierwszego multipleksu sieci kin Helios, dyrektor regionalną, a następnie szefową działu zarządzania kinami. Obecnie jako wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży odpowiada m.in. za wdrożenie strategii marketingowej i politykę sprzedażową sieci. Nadzoruje działalność działów marketingu, promocji i PR, projektów specjalnych, a także gastronomii kinowej.

Helios dysponuje 49 kinami mającymi łącznie 277 ekranów i niemal 53 tys. miejsc. Agora jest właścicielem spółki Helios SA od 2010 r.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.