Warszawa tętni życiem jak przed lockdownem

To wynik przeprowadzonych przez Warexpo badań intensywności ruchu ulicznego w trzech kluczowych lokalizacjach w centrum Warszawy w pierwszych tygodniach maja i czerwca.

Po wielu tygodniach spowolnienia, ruch na warszawskich ulicach osiągnął intensywność zbliżoną do tej, sprzed lockdownu. Z każdym tygodniem maja i czerwca mieszkańcy i mieszkanki Warszawy coraz intensywniej korzystają z przestrzeni publicznej - pokazują badania przeprowadzone przez firmę reklamy zewnętrznej Warexpo.

 Analiza wyników badania ruchu ulicznego dla pierwszych tygodni maja i pierwszych tygodni czerwca, w trzech kluczowych lokalizacjach w centrum Warszawy – rondzie Dmowskiego, na ul. Chmielnej i na stacji przesiadkowej Warszawskiego Metra przy ul. Świętokrzyskiej, skłania do wniosku, że użytkownicy przestrzeni miasta wracają do przyzwyczajeń sprzed narodowej kwarantanny. Coraz częściej wychodzimy z domów i przemieszczamy się ulicami miasta. Trend ten był bardzo wyraźny już na początku maja. Porównując dane z maja z pierwszymi tygodniami czerwca bez trudu można zauważyć znaczny wzrost ruchu w centrum miasta.

  •  Rondo Dmowskiego - aktualnie w centrum Warszawy porusza się ponad 80 tys. pojazdów dziennie. To niemal 90% samochodów zwykle przemierzających tę trasę każdego dnia. W pierwszej połowie maja ruch nie przekraczał jeszcze 70%.
  • Stacja Metra Świętokrzyska - trend wzmożonego ruchu jest widoczny również w metrze, na stacji przesiadkowej Metro Świętokrzyska. W pierwszej połowie maja liczba przejść pasażerów przez tę podziemną przestrzeń wynosiła 507 tys., a w pierwszej połowie czerwca już 966 tys. dziennie, co stanowi niemal 90-procentowy wzrost.
  • Ulica Chmielna - w pierwszych dwóch tygodniach czerwca punkt pomiarowy zarejestrował 73 tys. pieszych poruszających się między pasażem Wiecha a ul. Zgody. Stanowi to wzrost o ponad 117% w stosunku do poprzednich dwóch tygodni. Dla porównania - w pierwszej połowie lutego punkt pomiarowy notował około 76 tys. przechodniów.

Z każdym tygodniem obserwujemy systematyczny wzrost liczby mieszkanek i mieszkańców Warszawy korzystających z przestrzeni publicznej. Na ulicach jest coraz więcej samochodów i pieszych. Tempo życia miasta wraca do normy sprzed lockdownu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.