#WspieramyPolskę: Orlen promuje się poprzez patriotyzm gospodarczy [wideo]

W kampanii prowadzonej w telewizji i internecie koncern chwali się, że współpracuje z ponad 170 polskimi firmami. W trasę po kraju ruszy specjalna 21-metrowa ciężarówka.

PKN Orlen, największa firma paliwowa w kraju (ok. 1,8 tys. stacji), rozpoczyna kampanię #WspieramyPolskę, w której zachęca do kupowania produktów wyprodukowanych w kraju. Koncern chwali się, że współpracuje z ponad 170 polskimi firmami, a ich produkty stanowią 85% tzw. asortymentu pozapaliwowego na stacjach koncernu. W spocie reklamowym odbiorcy słyszą kilkakrotnie słowo "dziękuję" - za to, że wspierają polskich producentów, kupują polskie produkty i wybierają Orlen. Na zakończenie filmu pojawia się ambasador firmy Robert Kubica w stroju z biało-czerwoną flagą, logo Orlen i Orlen Team, który z hotdogiem ze Stop Cafe w dłoni zapewnia, że "wspólnie wspieramy Polskę".

Kampania będzie prowadzona m.in. w telewizji i internecie. Firma zaplanowała także trasę po kraju specjalnej 21-metrowej ciężarówki, która odwiedzi 50 miejsc, promując polskie produkty, w tym regionalne i polskich producentów. Odwiedzający będą też mogli poczuć się jak najsłynniejszy polski kierowca rajdowy Robert Kubica, jadąc w symulatorze Formuły 1 lub zmierzyć swój czas reakcji na tzw. refleksomierzu. A wszystko przy udziale sportowców należących do Grupy Sportowej Orlen Team.

Według danych firmy, na koniec 2019 r. na 1800 stacjach paliw spółki w Polsce działało 1699 punktów gastronomicznych Stop Cafe, włączając w to 518 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Kreację reklam dla Orlenu przygotowuje agencja Red8 Advertising, a planowaniem i zakupem mediów zajmuje się firma Sigma Bis - własna agencja mediowa założona przez Orlen i Grupę PZU.

(współpraca: Paweł Piasecki)

Maciej Burlikowski 1727 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.