22 nagrody i 28 wyróżnień w Golden Arrow 2020

Żadna z 71 nominowanych prac nie otrzymała grand prix. Przyznano za to dwie nagrody specjalne.

Pierwszą z nagród specjalnych otrzymał BNP Paribas Bank Polska SA za długofalowe, autentyczne zaangażowanie społeczne, widoczne w wielu wymiarach działalności. Drugą nagrodę specjalną otrzymała agencja Przestrzeń za najlepszą kampanię łączącą cele biznesowe z akcją edukacyjną - "Content zamiast lekcji biologii", która porusza ważne tematy społeczne, zrealizowaną dla Johnson & Johnson Poland.

Nominacje otrzymało 71 prac. Jury pracowało pod kierownictwem Macieja Sipa, dyrektora marketingu BMW. Prace można było zgłaszać w 20 kategoriach, w tym wyjątkowo w kategorii specjalnej: marketing w czasie pandemii. Na stronie konkursu prezentujemy pełną listę przyznanych nagród i wyróżnień.

- Tegoroczna edycja konkursu Golden Arrow była wyjątkowa pod wieloma względami – zgłoszona została rekordowa liczba projektów, pojawiły się nowe kategorie dotyczące marketingu w czasie pandemii, a same obrady jury odbyły się po raz pierwszy w formie wideokonferencji. Wśród uczestników konkursu najliczniej reprezentowane były branże finanse i ubezpieczenia oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Swoją obecność silnie zaznaczyły również branże motoryzacja i mobilność. Kategorie te zaprezentowały efektywne i kreatywne projekty, z których wiele otrzymało nagrody Golden Arrow - powiedział Maciej Sip. 

Dodał, że zdecydowanie największa liczba zgłoszeń pojawiła się w kategoriach marketing w czasie pandemii (projekty pro bono i projekty marketingowe). - Nagrodzone zostały projekty, które najskuteczniej odpowiedziały na bieżące potrzeby społeczne, a jednocześnie wykazały strategiczne dopasowanie do profilu marki i wysoki poziom kreatywności, niezbędny w tym wyjątkowym czasie - powiedział przewodniczący jury. 

Konkurs Golden Arrow jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB i VFP Communications Ltd., wydawcę miesięcznika "Media Marketing Polska".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.