Bolt zbadał, jak Polacy korzystają z e-hulajnóg

Przejazdy najczęściej odbywają się w godzinach szczytu w dni powszednie, trwają średnio 11 minut, w weekendy nieco dłużej - 15 minut. Miejsca docelowe to centra miast lub miejskie atrakcje.

Hulajnogi elektryczne zostały do tej pory udostępnione przez Bolta w 6 miastach w Polsce, najpierw w początku kwietnia br. w Warszawie i Krakowie, a następnie w Lublinie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Rekordzista wykonał 113 przejazdów od początku kwietnia, a najdłuższy przejazd trwał 338 minut.

Dane Bolta z innych europejskich miast wskazują na podobne przyzwyczajenia użytkowników - elektryczne hulajnogi służą najczęściej do przejazdów w godzinach szczytu w dni powszednie - 75-85% odbywa się od poniedziałku do piątku, a 15-25% podczas weekendów, w godzinach popołudniowych.

Valerii Romanov, menedżer operacyjny odpowiadający za rozwój wypożyczalni hulajnóg w Bolcie, uważa, że te jednoślady stają się powoli dla mieszkańców miast opcją równorzędną wobec transportu publicznego czy samochodów na krótkich dystansach. Jego zdaniem doceniają korzyści dla środowiska - zmniejszenie śladu węglowego, niższy koszt i wygodę - eliminację czekania na przystanku czy stania w korku.

Hulajnogi Bolt zaprojektowane przez inżynierów firmy ważą tylko 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium i pozwalają na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu z maksymalną prędkością 25 km/h.

Paweł Piasecki 422 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.