Onet i WP szykują się na wybory prezydenckie

W niedzielę 28 czerwca w obu portalach obejrzymy wieczory wyborcze ze znanymi prowadzącymi, transmisjami live i gośćmi.

Czołowe krajowe portale internetowe z okazji niedzielnych wyborów prezydenckich szykują wieczorne wydania programów na żywo ze znanymi prowadzącymi i gośćmi zaproszonymi do komentowania wyników.

Portal Wirtualna Polska zapowiada, że jej "Wieczór Wyborczy" ruszy w niedzielę 28 czerwca o godzinie 20:50 na stronie głównej portalu oraz w mediach społecznościowych wydawcy. Program potrwa ok. dwóch godzin, pierwsze 45 minut zostanie wyemitowane również w Telewizji WP. Gospodarzami studia wyborczego będą Marek Kacprzak i Mateusz Ratajczak, komentarze i analizy zbiorą Agnieszka Kopacz i Sebastian Ogórek. Prowadzący w studiu przedstawią wyniki sondażowe, będą łączyć się z reporterami w sześciu najważniejszych sztabach. Udział w programie zapowiedzieli m.in. Aleksander Kwaśniewski, prof. Antoni Dudek, prof. Renata Mieńkowska-Norkiene, Jacek Żakowski, Marcin Makowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Leszek Miller.

WP.pl planuje też "Poranek Powyborczy" na godz. 8:00 w poniedziałek 29 czerwca.

Z kolei Ringier Axel Springer Polska, wydawca m.in. portalu Onet.pl, przygotowuje wspólny wieczór wyborczy Onetu, "Newsweeka" i "Faktu". Program, nadawany na stronach Onet.pl, Newsweek.pl oraz Fakt.pl, a także na profilach redakcji w mediach społecznościowych, wystartuje w niedzielę o godz. 20.45. Poprowadzą go Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu oraz Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". Zaplanowano transmisje ze sztabów wyborczych kandydatów, w trakcie których korespondenci mają rozmawiać z najważniejszymi politykami. Będą to: Dominika Długosz, Newsweek.pl – sztab Andrzeja Dudy; Kamil Dziubka, Onet.pl – sztab Rafała Trzaskowskiego; Marcin Antosiewicz, Newsweek Polska – sztab Szymona Hołowni; Marcin Wyrwał, Onet.pl – sztab Władysława Kosiniaka-Kamysza; Karol Kosiorowski, Onet.pl – sztab Roberta Biedronia; Bartłomiej Bublewicz, Onet.pl – sztab Krzysztofa Bosaka.

Druga część programu odbędzie się w nowatorskiej formie, przeznaczonej dla użytkowników social mediów w wersji mobilnej. Będzie realizowana „w pionie”. Tę część od 22:30 do 23:15 poprowadzi dziennikarz Onetu Marcin Zawada.

Maciej Burlikowski 1578 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.