Paweł Szukalski członkiem zarządu Comperia.pl

Ma wspomóc polski fintech notowany na giełdzie w rozwoju usług dla e-commerce.

Paweł Szukalski został powołany do zarządu spółki Comperia.pl SA, która prowadzi internetowe porównywarki produktów finansowych. Będzie odpowiadać za sprzedaż i marketing. Ma wspomóc firmę Comperia w rozwoju usług dla e-commerce, takich jak wielokanałowa sprzedaż (omnichannel) oraz nowe metody płatności (ratalne oraz odroczone, tzw. buy now pay later). W zeszłym roku Comperia zdobyła licencję Małej Instytucji Płatniczej (MIP), ogłaszając prace nad uruchomieniem własnej metody płatności w sklepach internetowych.

Szukalski ostatnio zarządzał współtworzonym przez siebie polskim oddziałem estońskiego fintechu Creditstar Group AS udzielającego krótkoterminowych pożyczek konsumenckich i firmowych. W latach 2012-2017 pracował dla należącej do Naspers Group spółki Internet Mall Polska – najpierw jako dyrektor handlowy, a potem country manager portalu Mall.pl. Jego wcześniejsze doświadczenia zawodowe to praca dla irlandzkiego oddziału firmy PayPal, zakładanie polskiego biura Google oraz rozwijanie kilkudziesięcioosobowego zespołu sprzedaży Google na rynkach polskim, czeskim, słowackim oraz węgierskim.

Comperia.pl działa od 12 lat, a od 2011 r. jest notowana na giełdzie. Wartość rynkowa spółki to obecnie ok. 9,2 mln zł.

Paweł Piasecki 932 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.